Poutače v Litoměřicích zvou na Noc kostelů

Kristýna Solničková 25.května 2011

Poutače v Litoměřicích zvou na Noc kostelůV minulém týdnu byly do litoměřických ulic umístěny poutače, které zvou obyvatele a návštěvníky města na Noc kostelů. Poutače, které využívají vizuálního stylu Noci kostelů, připomínají kolemjdoucím především datum konání akce – 27. května 2011.

Důležitou součástí poutačů je také odkaz na webové stránky www.nockostelu.cz, kde mohou návštěvníci nalézt přehledný seznam zapojených sakrálních staveb a vybrat si z nepřeberného množství programů. Pořadatelé v litoměřické diecézi si pro noční poutníky připravili již více než pět stovek bodů programu.

Poslední květnový pátek se v litoměřické diecézi otevře návštěvníkům více jak 130 kostelů, kaplí a modliteben. Všem, kdo se 27. května Noci kostelů zúčastní, přejeme příjemné putování a mnoho nezapomenutelných zážitků.

Poutače pro Litoměřice mohly být pořízeny díky laskavému přispění města, jehož představitelům tímto děkujeme. Naše poděkování patří rovněž Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích za poskytnutí prostor pro umístění poutače.

 

Také v mnoha dalších městech litoměřické diecéze zvou návštěvníky na Noc kostelů velkoplošné poutače. Na snímku kostel sv. Šimona a Judy v Lenešicích.

Lenesice