Povodeň 2013: Postel nebo skříň? Aneb Pokojíček pro Natálku

Jana Michálková 24.června 2013

Povodeň 2013: Postel nebo skříň? Aneb Pokojíček pro NatálkuŽáci a učitelé Biskupského gymnázia, ZŠ a MŠ Bohosudov pomohli finančním darem žačce 1. třídy ze zatopené obce na Roudnicku, která našla na několik dní azyl v jejich škole.

 

Postel nebo skříň? Aneb Pokojíček pro Natálku

Natálka je holčička z Roudnicka, jejíž rodinu postihla letošní povodeň. Její rodina potřebovala pomoc, proto požádala Teplickou DUHU o Natálčin azyl na dobu, než dají svůj dům do stavu, aby se v něm dalo alespoň přebývat. Natálka tedy bydlela deset dní u „tety Alex v Krupce a do školy chodila do 1. třídy naší školy.

Když se učitelé a žáci dozvěděli o Natálčině osudu, rozhodli se věnovat výtěžek z koncertu 10. června 2013 právě Natálčině rodině. Babička s dojetím prohlásila, že z těchto peněz koupí Natálce buď postel, nebo skříň do jejího zcela zničeného pokoje.

Ono „NEBO se stalo spouštěčem nápadu uspořádat ve škole sbírku, aby mohla Natálka mít nejen „postel NEBO skříň, ale „postel A skříň, a třeba i něco dalšího podle výše vybrané částky.

S velikou radostí konstatujeme, že k původní částce 1 800 Kč z koncertu můžeme Natálce darovat ještě téměř 10 000 Kč, několik hraček a sladkost navíc. Za Natálku všem děkujeme.

 

dar

Dárky pro Natálku od žáků Biskupského gymnázia, ZŠ a MŠ Bohosudov.

Bc. Mgr. Jana Pucharová, ředitelka školy,

Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov