Povodeň 2013: rychlá pomoc přišla z Liberce

Jana Michálková 10.června 2013

Povodeň 2013: rychlá pomoc přišla z LiberceLiberecký arciděkan Radek Jurnečka přivezl v pátek 7. června 2013 spolu s farníky své farnosti na Litoměřicko materiální pomoc, oblečení a peníze pro lidi postižené záplavami. Další pomoc plánují přivézt tento týden.

 

 

 

„Úklidové a čisticí prostředky, desinfekční prostředky, přikrývky, spacáky, deky a mnoho dalšího jsme předali do humanitárního skladu Diecézní charity Litoměřice v kostele sv. Ludmily, oblečení do charitního šatníku na Dómském náměstí.  Peníze jsme dávali přímo lidem postiženým povodní v Bohušovicích nad Ohří a Terezíně, řekl R.D. Radek Jurnečka, arciděkan Římskokatolické farnosti - arciděkanství Liberec. „Pomoc musí být okamžitá a tzv. do ruky, sám jsem to zažil, dodává.

Tím ale pomoc lidem v zaplavených lokalitách nekončí. Jak liberecký arciděkan uvedl, dárci z Liberce přinášejí další humanitární pomoc a pomoc mu nabídlo i několik moravských farností; v jedné dokonce uspořádali benefiční koncert a výtěžek poputuje do litoměřické diecéze. Tento týden plánuje s dobrovolníky z farnosti přivézt další přímou pomoc na Litoměřicko a také Děčínsko.