Povodňová pomoc Diecézní charity Litoměřice pokračuje

Edith Kroupová, Diecézní charita Litoměřice 24.června 2013

Povodňová pomoc Diecézní charity Litoměřice pokračujeDiecézní charita Litoměřice poskytuje jak okamžitou, tak dlouhodobou pomoc. Nejen sama, ale také prostřednictvím jednotlivých charit v litoměřické diecézi, jejichž povodňovou pomoc koordinuje, pomohla k dnešnímu dni zatopeným domácnostem od Mělníka až po Děčín více než šesti miliony korun.

 

Pomoc Charity v litoměřické diecézi byla zahájena provozem humanitárních skladů v Litoměřicích, Ústí nad Labem a Lovosicích. Zde se doposud rozdal materiál za šest milionů korun. V rámci ostatní charitní pomoci bylo poskytnuto dalších 445.000 Kč.

Současně se Charita zaměřila na provoz evakuačních center, kde bylo ubytováno celkem 191 obyvatel. Následně distribuovala do zatopených domácností 159 vysoušečů, jednu elektrocentrálu, dva vysokotlaké čističe a pět průmyslových vysavačů bahna.

Do pomoci se prostřednictvím Charity zapojilo také 44 dobrovolníků, a to jak do úklidu domácností, kde působili především dobrovolníci z moravských charit, tak do provozu humanitárního skladu.

Po monitoringu všech zatopených obcí následovalo hloubkové sociální šetření, jehož součástí je rovněž psychosociální pomoc. V litoměřické diecézi doposud proběhlo 235 sociálních šetření a další budou následovat. Na čísle 702 585 588 je také v provozu linka duchovní podpory.

V následujících měsících se Charita zaměří na další sociální šetření a přímou finanční pomoc domácnostem. Výše příspěvku a počet domácností, které budou podpořeny, závisí na výši charitního sbírkového konta.

 

Pomoc Charity ČR v číslech.pdf