Pozvánka na konferenci o nové evangelizaci

Hana Klára Němečková 13.listopadu 2012

Pozvánka na konferenci o nové evangelizaciKomunity a skupiny shromážděné kolem portálu evangelizace.cz připravují po roce opět Konferenci o nové evangelizaci, tentokrát na téma Formace k evangelizaci. Akce se bude konat v klášteře Komunity Chemin Neuf v Tuchoměřicích u Prahy ve dnech 3. - 4. prosince 2012. Určena je pro pastorační pracovníky, ale i pro všechny křesťany, kterým otázky evangelizace nejsou lhostejné.

 

Setkání je příležitostí pro předání dosavadních zkušeností, ale i pro hledání nových cest, jak naplnit poslání církve hlásat evangelium. Záštitu nad konferencí převzal Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, který zde bude hovořit o biskupské synodě, věnované tématu evangelizace.

Program zahrnuje široké pole témat od teologických kořenů evangelizace po praktické aspekty doprovázení křesťanů na cestě k převzetí odpovědnosti za hlásání víry v dnešním světě. Přednášky budou doplněny o společnou reflexi v pracovních skupinách.

Přihlásit se lze emailem na adresu konference@evangelizace.cz, nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na stránkách www.evangelizace.cz, kde jsou zveřejňovány i další informace.

Pozvání na akci přijal pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka OP, který se konference zúčastní v úterý 4. prosince od 14.00 hodin.

 

Z programu Konference o nové evangelizaci

Tématem letošní konference je Formace k evangelizaci.
Tomuto tématu se budou věnovat ryze praktické i teologické příspěvky.
Prostor bude i pro skupinovou práci a dílny, ve kterých si účastníci budou moci vzájemně předat své zkušenosti.
V rámci konference účastníkům poreferuje Mons. Jan Baxant o biskupské synodě, věnované tématu evangelizace.