Pozvánka na Mezinárodní pouť smíření 2013

Hana Klára Němečková 3.května 2013

Pozvánka na Mezinárodní pouť smíření 2013V sobotu dne 11. května 2013 v 10.30 hodin se v bazilice Navštívení Panny Marie v Hejnicích uskuteční již tradiční Mezinárodní pouť smíření. Hlavním celebrantem bude Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, koncelebrovat budou kněží z Polska, Německa a Česka.

 

„Nejde tu jen o nekonečné usmiřování mezi sousedními zeměmi, Německem, Polskem a Českou republikou, smysl této pouti k Líbezné Matce Boží, Mater formosa, je daleko hlubší. Smíření je tolik potřebné na všech úrovních lidského života. Nejprve je třeba smíru se sebou samými, s našimi nejbližšími, v našich rodinách. Teprve potom můžeme vzájemné přijetí a smíření rozvinout na celé své okolí i na smír mezi národy. Koho jiného než právě Královnu míru prosit o přímluvu, abychom tohoto kroku byli schopni.

Všichni lidé dobré vůle jsou proto srdečně k účasti na této pouti do Hejnic zváni. Síla společné modlitby je obrovská a náš svět ji potřebuje, napsal v pozvánce na internetových stránkách Mezinárodní centra duchovní obnovy R.D. JCLic. Pavel Andrš, administrátor v Hejnicích.

 

Po bohoslužbě bude od 12.00 hodin možnost občerstvení v prostorách Mezinárodního centra duchovní obnovy. Na 15.00 hodin se připravuje koncert Svatotomášského sboru „Hudební růženec. Více na plakátu.

 

Mezinárodní pouť smíření inicioval v roce 1991 R.D. Miloš Raban. Koná se každoročně kolem 8. května, dne výročí ukončení II. světové války.


Kontakt:
Mezinárodní centrum duchovní obnovy
Klášterní 1
463 62 HEJNICE
telefon: +420 482 360 211
fax: +420 482 360 299
e-mail: mcdo@mcdo.cz
www.mcdo.cz