Pozvánka na pěší pouť z Prahy do Jeníkova

Táňa Dohnalová, Jana Michálková 8.dubna 2015

Pozvánka na pěší pouť z Prahy do JeníkovaFATYM z Vranova nad Dyjí zve na XI. pěší pouť z Prahy k Panně Marii Jeníkovské. Plánována je v termínu od 13. do 17. května 2015.

 

„Tato pouť má i symbolický význam. Výchozím místem je chrám sv. Víta v Praze, který je duchovním středem naší země. Putování pokračuje přes svatováclavskou Budeč, kolem hory Říp a malebnou krajinu Českého středohoří. Pouť je ukončena v podkrušnohorském Jeníkově. Symbolicky je tím spojena minulost i současnost naší země s jejími duchovními kořeny. Poutníky bude doprovázet automobil, který poveze jejich zavazadla a případně bude ,,sbírat ty, kterým dojdou fyzické síly. Poutníci budou nocovat ve svých spacácích na předem domluvených místech. Každý z putujících ať si sám stanoví úmysl, pro který pouť vykoná. Během cesty je plánována řada milých zastavení. Bude zajištěn duchovní i zábavný program. Je velkou nadějí, že oněch zhruba 100 km většina poutníků snadno zvládne, zve P. Marek Dunda.

 

Trasa pouti:

středa 13. 5. 2015 v 19 hodin u chrámu sv. Víta v Praze

nocleh v Praze

čtvrtek 14. 5. v 6.45 hodin zahájení v kostele u sester Boromejek v Praze pod Petřínem mší svatou  nocleh v obci Nelahozeves (cca 30 km)

pátek 15. 5. odchod v 7.00 hodin, nocleh v obci Libochovice (cca 30 km)

sobota 16. 5. odchod v 7.00 hodin, Mše svatá v Teplé za Třebenicemi mezi 11. a 12. hodinou nocleh v obci Kostomlaty (cca 30 km)

neděle 17. 5. odchod v 7.30 cca 13.00 hodin poutní mše svatá v Jeníkově 
je možné se kdekoliv přidat.

 

S sebou: Růženec, spacák, karimatku, pláštěnku, jídlo na 4 dny (po cestě je možno dokoupit). Dopravu zpět si zajišťuje každý sám (vlakové nádraží cca 2 km, autobusové nádraží Teplice cca 4 km od Jeníkova). Zavazadla poveze doprovodné vozidlo. Zápisné je 100 Kč.

 

Přihlásit se můžete na e-mailu: marek@fatym.com nebo také na tel. 515 296 384

 

Pozvánka.pdf

 

ilustr

Foto: http://www.fatym.com