Pozvánka na pouť do Sušan u Chomutova

Jana Michálková 20.dubna 2015

Pozvánka na pouť do Sušan u ChomutovaZveme vás na pouť do Sušan u Chomutova, kde bude litoměřický biskup Mons. Jan Baxant sloužit v sobotu 25. dubna 2015 od 14 hodin poutní mši svatou.

 

Pouť k uctění sv. Marka bude v Sušanech (část obce Strupčice) u Chomutova probíhat počtvrté. „Podle pamětníků zde mívala velkou tradici. Kostel sv. Marka je nejstarším kostelem v širokém okolí - první písemná zmínka o něm pochází z roku 1175. Abychom získali prostředky na jeho opravu, s několika nadšenci jsme tuto tradici obnovili, založili jsme scholu, která zpívá při významných událostech (na pouti sv. Marka, o Vánocích, připravili jsme i živý zpívající betlém), a pořádáme různé akce, kterými bychom opravu kostela podpořili, uvedla organizátorka akce Lenka Stašková.

Hlavním celebrantem této poutní mše svaté bude již podruhé litoměřický biskup Mons. Jan Baxant, koncelebrovat bude R.D. Miroslav Dvouletý, administrátor jirkovské farnosti.

„U příležitosti letošní pouti bude na místním hřbitově, který obklopuje kostel, odhalen památník všech bývalých občanů Sušan. Na návsi je po mši každoročně připraveno pohoštění, a letos i soutěže pro děti se zajímavými odměnami (tematicky budou zaměřeny na život sv. Marka) a v prostorách kostela je připravena stálá výstava o historii kostela a vísky Sušany, upřesnila Lenka Stašková.

Jste srdečně zváni.

 

Pozvánka.pdf