Pozvánka na přenášku o stavební historii poutního místa Filipov

Mgr. Klára Mágrová, projektová manažerka, ŘKF Rumburk a Jiříkov 8.února 2016

Pozvánka na přenášku o stavební historii poutního místa FilipovŘímskokatolická farnost Jiříkov a Kruh přátel muzea Varnsdorf zvou na přenášku o stavební historii poutního místa Filipov, která se koná ve Varnsdorfu v pondělí 15. února 2016 od 18.00 hodin.

 

V předsálí Městského divadla Varnsdorf se v pondělí 15. února 2016 od 18.00 hodin uskuteční přednáška Stavební historie poutního kostela ve Filipově. Připraveno je vyprávění o vzniku monumentální novorománské stavby a promítání dosud nepublikovaných historických fotografií. Zájemci se dozví více o architektuře a architektech poutního kostela. Přednášku pořádá Kruh přátel muzea Varnsdorf a Římskokatolická farnost Jiříkov. Vstupné je 20 Kč, členové KPMV zdarma.

Poutní místo Filipov si v roce 2016 připomíná 150. výročí od svého vzniku. V bazilice minor ve Filipově se uskuteční česko-německá výstava o historii poutního místa, Noc kostelů, festival varhanní hudby a premiérové provedení filipovské kantáty Pramen milosti. Na 12. září 2016 se do Krásné Lípy připravuje česko-německá konference 150 let Filipova.  V bazilice minor ve Filipově se celoročně konají česko-německé mše svaté - každou neděli od 10.30 hodin a každého 13. dne v měsíci.

 

web_Filipov_poutní

Poutní kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů, Filipov u Jiříkova. Foto: Jiří Stejskal