Pozvánka na slavnostní otevření kostela sv. Jakuba v Mnichově Hradišti

Jana Michálková 24.října 2012

Pozvánka na slavnostní otevření kostela sv. Jakuba v Mnichově HradištiŘímskokatolická farnost – děkanství Mnichovo Hradiště zve na slavnostní otevření kostela sv. Jakuba v Mnichově Hradišti. Mši svatou zde bude v neděli 28. října 2012 od 10 hodin sloužit a kostel po opravě interiéru požehná generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR.

 

Program:

Sobota 27. října

15.00 hodin - koncert duchovní hudby - pěvecký sbor Cum decore, Jan Novotný (contrabasso), Irena Špinlerová (basso continuo), řídí Čeněk Svoboda. Zazní žalmy a biblické texty Nového zákona v hudebním zpracování J. S. Bacha, H. Schütze a F. Mendelssohna.

18.00 hodin - eucharistická adorace

 

Neděle 28. října

10.00 hodin - mše svatá - celebruje P. Stanislav Přibyl CSsR, generální vikář litoměřické diecéze

 

Po předchozí telefonické domluvě na tel. čísle (+420) 736 148 567 (R.D. Pavel Mach - administrátor farnosti) je možná individuální prohlídka s komentářem o historii kostela a průběhu opravy interiéru.

Plakát naleznete zde.

 

Webové stránky farnosti: www.dekanstvimh.cz

Více informací o projektech farnosti naleznete na: www.dekanstvimh.cz/obsah/aktualni-projekty

 

Bližší informace o projektu rekonstrukce interiéru děkanského kostela sv. Jakuba v Mnichově Hradišti včetně jeho financování naleznete zde. Prosba děkanství o finanční pomoc stále trvá. Všem dárcům upřímné díky!