Pozvánka na Velehrad 2017

Jana Michálková 26.června 2017

 Zveme vás na slovácký Velehrad. Ve dnech 4. a 5. července 2017 se tu konají Dny lidí dobré vůle a poutní slavnost, kdy si připomínáme odkaz svatých Cyrila a Metoděje.

Slavnost na Velehradě začíná v úterý 4. července 2017 nabídkou každoročních projektů jako Velehrad dětem s Michalem Nesvadbou, Aktivity pro životní prostředí v Archeoskanzenu v Modré, Soutěž ve fotbalových dovednostech s Antonínem Panenkou a pingpongový turnaj s Orlem, Mladí fandí Velehradu letos se skupinou Slza, unikátní Ruční přepisování Bible, Mezinárodní setkání vozíčkářů či zajímavé výstavy a vernisáže v prostorách Stojanova gymnázia. Soutěživým dětem i dospělým je určena fotografické klání nebo rodinná cestovatelská hra Velehradský pas, v níž se hraje o zájezd k moři pro celou rodinu. Součástí programu budou také hry, kvízy a soutěže pro malé i velké, dětská představení nebo interaktivní workshopy. Rodičům bude určen vzdělávací seminář „Proměny rodiny a z nich plynoucí důsledky“.

V 19.30 hodin začne na pódiu před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje slavnostní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. Během hudební produkce se divákům a posluchačům představí dva charitativní projekty, na které může každý přispět formou DMS VELEHRAD na číslo 87 777. Pro letošní ročník byly vybrány: Dům Ignáce Stuchlého SKM – Salesiáni Dona Boska a Nadační fond ADIUVARE.

Dny lidí dobré vůle 2017 vyvrcholí ve středu 5. července od 10.30 hodin na nádvoří před bazilikou slavnostní poutní mší svatou. Hlavním celebrantem a kazatelem bude prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet, koncelebrovat budou čeští i zahraniční biskupové.

Z článku Františka Jemelky, Tiskové středisko ČBK, www.cirkev.cz