Pozvánka na výstavu Gotické umění na Ústecku

Jana Michálková 4.února 2013

Pozvánka na výstavu Gotické umění na ÚsteckuUmělecká díla ze sbírek litoměřické diecéze budou od poloviny letošního února na zhruba dva měsíce vystavena v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích. Výstava nazvaná Gotické umění na Ústecku navazuje na úspěšný výstavní projekt Gotické deskové malířství v severních a severozápadních Čechách, který měli možnost návštěvníci v Litoměřicích zhlédnout na jaře loňského roku.

„Výstava představí poslední výsledky bádání v oblasti středověkého umění tentokrát s důrazem na sochařskou tvorbu a pokusí se zhodnotit neopominutelný význam Ústecka pro českou uměleckou produkci. Výstavní projekt je poměrně rozsáhlý, středověké umění bychom chtěli v maximální možné míře představit nejširší odborné i laické veřejnosti. Kromě sochařské tvorby bude představeno i umělecké řemeslo, uvádí galerie na svých internetových stránkách. Vystavena budou díla ze sbírek farností litoměřické diecéze, Národní galerie v Praze, Muzea města Ústí nad Labem, Národního památkového ústavu.

„Výstavou Gotické umění na Ústecku navazujeme na výstavní projekt Gotické deskové malířství v severních a severozápadních Čechách, který pro nás připravil na jaře loňského roku prof. Jan Royt. Ten vidělo celkem 2 850 návštěvníků. Byla to nejnavštěvovanější výstava loňského roku. Některé výstavy předstihla až o tisíc návštěvníků, sdělila Alena Beránková, pracovnice Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích.

Autorem výstavy Gotické umění na Ústecku je Ĺubomír Turčan, spoluautory Michaela Ottová a Václav Houfek. Kurátory výstavy jsou Ĺubomír Turčan a Václav Houfek.

Vernisáž se koná 14. února od 17.30 hodin, výstava bude probíhat od 15. února až do 7. dubna 2013.

 

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, příspěvková organizace Ústeckého kraje, se nachází v blízkosti Mírového náměstí na adrese Michalská 7. Otevřeno je tu denně mimo pondělí. Od října do března v době od 9-12 a 13-17 hodin a od dubna do září od 9-12 a 13-18 hodin.

Více informací na www.galerie-ltm.cz