Pozvánka na výstavu zlatníka a šperkaře Jiřího Urbana

Jana Michálková 6.března 2014

Pozvánka na výstavu zlatníka a šperkaře Jiřího UrbanaMuzeum Českého ráje v Turnově zve na zahájení výstavy šperků, šperkařských objektů a kopií středověkých klenotů uspořádané k životnímu jubileu zlatníka a šperkaře Jiřího Urbana. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 6. března v 16.30 hodin ve vestibulu muzea. Výstava instalovaná v muzejní Klenotnici potrvá do neděle 30. března 2014. Vystaveny budou mj. i biskupské berly, které Biskupství litoměřické na výstavu zapůjčilo a které Jiří Urban restauroval.

 

Výstava k 60. narozeninám významného českého zlatníka připomene celou šíři jeho tvorby. Vedle retrospektivy Urbanových šperků, kde bude zastoupen šperkový design pro sériovou výrobu i originální šperkařské kreace nebo objekty (replika kříže pro papeže Jana Pavla II.), tu budou také kopie středověkých klenotů. Z nich budou vystaveny dvě nejdůležitější: kopie koruny císařů Svaté říše římské a kopie sedlecké monstrance. Více informací naleznete zde nebo v přiložené pozvánce.

Vernisáž s úvodním slovem PhDr. Miroslava Cogana se koná ve čtvrtek 6. března v 16.30 hodin ve vestibulu muzea.

Výstavu instalovanou v muzejní Klenotnici můžete navštívit do 30. března 2014, otevřeno je denně kromě pondělí od 9.00 do 16.00 hodin.

 

Pozvánka.pdf