Praktické informace pro poutníky papežské návštěvy

Jana Michálková, Václav Novák 11.září 2009

Praktické informace pro poutníky papežské návštěvyDnes byly z Biskupství litoměřického distribuovány místenky a materiály vztahující se k papežské návštěvě do jednotlivých farností. Do 28. srpna 2009 o místenku na bohoslužbu do Staré Boleslavi požádalo celkem 3173 a do Brna 230 lidí z litoměřické diecéze.

Lidé, kteří se do 7. srpna nepřihlásili na setkání s papežem, ale rádi by se některé bohoslužby zúčastnili, mohou získat místenky od 10. do 24. září jak na některém z biskupství, tedy i v  Litoměřicích, tak také v prodejnách Karmelitánského nakladatelství. Ti, kdo si objednali místenku přes svého pana faráře, si ji vyzvednou u něho. Místenky jsou zdarma.

Poslední možností je vyzvednout si místenku přímo na místě před začátkem bohoslužby, tedy 27. září na letišti Brno-Tuřany nebo 28. září na Proboštské louce ve Staré Boleslavi, kde budou při příchodu k dispozici místenky do zadních volných sektorů. V Brně i ve Staré Boleslavi je dostatek místa pro všechny poutníky.

 

Brno: neděle 27. září 2009 v 10 hodin, mezinárodní letiště Brno-Tuřany

Doprava autobusová: Pro autobusy s poutníky bude zajištěno parkování ve vzdálenosti 1,5–4 km od areálu letiště.

automobilová: Organizátoři prosí, aby poutníci v maximální míře využili hromadných dopravních prostředků. Z odstavných parkovišť pro osobní auta bude zajištěna kyvadlová doprava.

vlaková: Budou posíleny běžné vlakové spoje, navíc budou vypraveny zvláštní vlaky. Jízdní řád těchto spojů je k dispozici ve farnostech u duchovních správců. Nádraží Brno-Slatina a nádraží Šlapanice u Brna jsou přibližně 2,5 km od místa konání bohoslužby.

kyvadlová: Bude zajištěna z odstavných parkovišť pro osobní automobily a z centra Brna.

Vzhledem k dopravním omezením a předpokládaným čekacím dobám je nutné plánovat příjezd s dostatečným předstihem.

Areál letiště, kde se bude bohoslužba konat, bude v neděli 27. září otevřen od 4 hodin ráno; od 6:30 začne společný program.

 

Stará Bolestav: pondělí 28. září 2009 v 9:45 hodin, Stará Boleslav - travnatá plocha v blízkosti Mělnické silnice

Příjezd je třeba plánovat s dostatečným předstihem.

Bližší informace o dopravních možnostech a omezeních jsou zveřejněny na webových stránkách.

Areál konání bohoslužby bude otevřen v pondělí 28. září od 4:00 hodin. Od 6:00 hodin začne společný program. Sektory budou označeny souřadnicovým systémem, toto označení bude na jednotlivých místenkách. Poutníci by měli být v sektorech nejpozději v 9:00 hodin.

 

Na obou místech bohoslužeb - v Brně i Staré Boleslavi - bude zajištěna dobrá viditelnost  velkoplošnými obrazovkami. V sektorech je možné využít vlastní skládací židličky. V areálech bude umístěno dostatečné množství mobilních WC. Před vstupem do areálů budou umístěny prodejní stánky s občerstvením. Na označených místech bude k dispozici zdravotní služba se zajištěnou dostupností do všech sektorů.

Během bohoslužby je pro uchování soustředění a důstojnosti třeba zachovávat klid.