Přednáška: Diecézní muzeum v Litoměřicích a osobnost jeho zakladatele Vinzenze Luksche

Jana Michálková 16.února 2015

Přednáška: Diecézní muzeum v Litoměřicích a osobnost jeho zakladatele Vinzenze LukscheZveme vás na přednášku archiváře Biskupství litoměřického Martina Baruse „Diecézní muzeum v Litoměřicích a osobnost jeho zakladatele Vinzenze Luksche“. Koná se ve čtvrtek 19. února 2015 v prostorách Severočeské galerie výtvarného umění (Michalská 7) v Litoměřicích od 16.30 hodin.

 

Vinzenz Luksch (1845-1920) vystudoval bohoslovecké učiliště v Litoměřicích, následně dva roky studoval v Římě, kde získal teologický doktorát. Do Litoměřic se znovu vrátil v roce 1879, když byl biskupem Antonínem Ludvíkem Frindem jmenován profesorem církevních dějin. V Litoměřicích se Lukschovi mimo jiné podařilo shromáždit obdivuhodnou sbírku uměleckých děl, často zachráněných před jejich zničením.

Přednášku pořádá Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích v rámci přednáškového cyklu Klubu přátel galerie. Vstup je volný.

Pozvánka.pdf

 

Výstavu Ad gloriam Dei - 130 let Diecézního muzea v Litoměřicích a 20 let jeho obnovené existence můžete v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích navštívit do 19. dubna 2015. Více informací naleznete zde.