Překvapení pro malé poutníky

Kristýna Solničková 21.května 2012

Překvapení pro malé poutníkyLetošní Noc kostelů proběhne 1. června, tedy v den, který patří především dětem. V duchu této tradice se nesou nejen přípravy mnohých programů, ale také souvisejících materiálů a doprovodných akcí. Biskupství litoměřické přichystalo pro dětské návštěvníky hned několik překvapení.

Dětství je časem především poznávání, učení se a her. Pexeso připravené speciálně pro Noc kostelů v litoměřické diecézi v sobě zahrnuje veškeré uvedené oblasti. Děti i mládež se díky němu nejen dozvědí něco nového, ale získají zároveň zábavnou hru, kterou si mohou i částečně samostatně dotvořit. Pexeso krásně ilustroval Mgr. et Mgr. Vít Pelc a textem jej doprovodili Mgr. Eva Hovorková a Mgr. Miloslav Marek.

Všichni pořadatelé stejně jako Biskupství litoměřické, které celou akci v litoměřické diecézi zaštiťuje, si velice váží názorů, námětů a celkové zpětné vazby od návštěvníků. Je známo, že nejupřímnější ve svých hodnoceních a názorech jsou právě děti.  Co se dětem na Noci kostelů nejvíce líbilo? Co je zaujalo na prohlídce kostela? Tyto a další otázky nás vedly k zamyšlení nad tím, jak nejlépe by děti své odpovědi mohly vyjádřit, proto ...

 

Plakát