Prevence Diecézní charity Litoměřice proti zadluženosti

Edith Kroupová, DCH Litoměřice 8.dubna 2011

Prevence Diecézní charity Litoměřice proti zadluženostiV rámci prevence proti zadluženosti navštívily pracovnice Poradny pro osoby v zadluženosti Diecézní charity Litoměřice Domov pro matky s dětmi, který provozuje Diakonie ČCE v Litoměřicích.

 

Poradnu pro osoby v zadluženosti provozuje Diecézní charita (DCH) Litoměřice více než tři roky. „Zatím jsme řešili pouze následky dluhů, nyní se rovněž snažíme vzdělávat veřejnost v oblasti dluhové problematiky, abychom případným dluhům předcházeli, říká Marie Haufová, pracovnice Poradny pro osoby v zadluženosti DCH Litoměřice.

Přednášky na téma „Zadluženost se zúčastnilo pět klientek, sociální pracovnice a pedagog volného času Domova. Jelikož některé klientky již dluhovou problematiku řeší, využily příležitosti a sjednaly si setkání v Poradně pro osoby v zadluženosti, kde mají prostor k řešení vlastního konkrétního problému. V rámci přednášky si klientky Domova prakticky vyzkoušely, jak snadné je propadnout dluhům a co mohou proti tomu dělat. Dozvěděly se také, jak a kde je možné případné problémy řešit a na koho se mohou obrátit.

„Věříme, že tato setkání a přednášky, které v rámci prevence zadluženosti realizujeme, splní účel a že se tím zmírní počet případů, kdy dluhy mají opravdu katastrofální důsledky, dodává Veronika Plhalová, pracovnice Poradny pro osoby v zadluženosti DCH Litoměřice.

„Besedy s tímto zaměřením se v Domově nepravidelně opakují vždy, když se po uplynutí určité doby vymění klientky využívající poskytované služby, říká Roman Striženec, vedoucí Domova pro matky s dětmi.