Přihlašování objektů do Noci kostelů 2020 pokračuje

Milena Davídková 5.května 2020

Noc kostelů otevře své brány návštěvníkům v pátek 12. června 2020.

I přes počáteční nejistotu kolem nouzového stavu vyvolaného koronavirovou nákazou budou moci návštěvníci také v letošním roce navštívit tuto každoroční akci, jejíž přípravy stále pokračují. Noc kostelů bude probíhat v rámci všech aktuálních opatření a s dodržením nařízených hygienických pravidel. Novinkou budou také internetové přenosy na webu Noci kostelů a v televizi NOE. Elektronická verze Noci kostelů je zároveň pojistkou pro případ, že by se situace s epidemií vyvinula nepříznivě.

Kostely a modlitebny, které se dosud přihlásily, prosíme o aktualizaci programů do 10. května 2020, kdy je stanovena uzávěrka podkladů pro výrobu tištěné brožury (objekty přihlášené včas, mají jistotu, že budou do brožury zařazeny). Zároveň tak bude potvrzena i původní objednávka pořadatele na propagační materiály. Další přihlašování je možné až do termínu konání akce, ale bez záruky uvedení objektu do brožury Noci kostelů a dodání následně požadovaných materiálů.

Původní dříve zadané programy na webu Noci kostelů byly administrátorem deaktivovány (nezobrazují se ve veřejné části webu). Editoři kostelů mohou nyní programy aktualizovat a opět aktivovat. Dají tím na vědomí, že kostel se letošního ročníku zúčastní i za nových podmínek. Nově je možné kostel z akce také odhlásit.

V případě dotazů kontaktujte koordinátorku pro litoměřickou diecézi M. Davídkovou na tel. čísle: 603 994 727 nebo na emailu: nockostelu@dltm.cz