Prof. Vlnas bude v Litoměřicích přednášet o biskupu Valdštejnovi

Jana Michálková 7.listopadu 2012

Prof. Vlnas bude v Litoměřicích přednášet o biskupu ValdštejnoviSeveročeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích pořádá ve čtvrtek 8. listopadu 2012 od 16.30 hodin v prostorách galerie přednášku prof. PhDr. Víta Vlnase, Ph.D., nazvanou Biskup Emanuel Arnošt Valdštejn. Vstup je volný.

 

Emanuel Arnošt hrabě Valdštejn (1760-1789), 6. biskup litoměřický, se narodil 17. července 1716 v Praze, studoval v Římě, byl kanovníkem u sv. Víta a devět let českým kazatelem. V r. 1756 se stal světícím biskupem a generálním vikářem. Dne 20. března 1760 byl intronizován v Litoměřicích. V biskupské rezidenci založil velkou knihovnu, ve které uložil dva svazky nejstarší dnes rukopisné bible české. Zažil josefínské rušení klášterů, zemřel v Litoměřicích 7. prosince 1789.

 

Prof. PhDr. Vít Vlnas, Ph.D., je český historik, který se specializuje na kulturu a umění období baroka. Je ředitelem Sbírky starého umění Národní galerie v Praze a přednáší dějiny 16. a 18. století na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Podílí se na výstavních projektech v ČR i zahraničí, je autorem řady odborných i populárně naučných knih a článků. (Více informací naleznete zde.)

 

Pozvánka v příloze.