Program mladých z litoměřické diecéze na SDM v Krakově

Jana Michálková 14.července 2016

Program mladých z litoměřické diecéze na SDM v KrakověAktualizováno: Diecézní centrum pro mládež dnes zveřejnilo na svých stránkách program mladých z litoměřické diecéze na Světovém dni mládeže v Krakově. Ten bude probíhat v hnězdenské arcidiecézi ve dnech 20. – 25. července 2016. Poté mládež zamíří do Krakova, kde ji ve dnech 25. – 31. července čeká program Českého národního centra včetně hlavních událostí Světového dne mládeže.

 

Světový den mládeže se dělí na dvě samostatné části. Zájemci mohou před vlastním setkáním v Krakově prožít i týden v některé polské diecézi. Mládež z litoměřické diecéze pojede na předprogram do hnězdenské arcidiecéze do farností: Kłecko, Mieścisko a Damasławek. V pondělí 25. července se pak všichni účastníci sejdou v krakovské čtvrti Nowa Huta v klášteře Mogila, kde bude po dobu SDM České národní centrum.

Litoměřický biskup Jan Baxant požehná mladým z naší diecéze před jejich odjezdem do Polska ve středu 20. července při mši svaté, která začíná v 9 hodin v kostele sv. Vojtěcha, poblíž Diecézního domu kardinála Trochty v Litoměřicích.

 

Program naleznete zde (předprogram mladých z litoměřické diecéze v hnězdenské diecézi)

 

Webové stránky setkání: https://krakov2016.signaly.cz/