První setkání křesťanských pedagogů

R.D. Josef Hurt 25.října 2011

První setkání křesťanských pedagogůV sobotu 22. října 2011 se v Bohosudově setkalo čtrnáct pedagogů litoměřické diecéze, aby dali svojí modlitbou a spoluprací základ dalším setkáním.

 

Dopolední program začal v bazilice mší svatou s liturgickými texty k Panně Marii Matce dobré rady. Generální vikář litoměřické diecéze, P. Stanislav Přibyl, v kázání pedagogy povzbudil příměrem, že i oni jsou přátelé dobré rady, když jsou přátelé Panny Marie, a že v našich podmínkách většina iniciativ začíná ve skromné sestavě.

V závěru mše svaté se téměř apoštolský počet pedagogů ještě mírně rozrostl a setkání pokračovalo v budově gymnázia. Skvělá prezentace trmické ředitelky základní školy Marie Gottfriedové nabídla velkorysý výhled do budoucna - pomáhat si být v pohybu, inspirovat se, předávat zkušenosti, tříbit názor na témata, která řešíme, se kterými jsme konfrontováni (viz příloha).

Setkání se nečekaně prodloužilo až do 14.30 hodin. Pozdní rozcházení účastníků naznačilo, že akce byla úspěšná a že se narodila nová skvělá iniciativa v naší diecézi.

 

Příloha 1. setkání pedagogů litoměřické diecéze, Bohosudov.pptx