Regiontour 2015 a portál Církevní turistika

Jana Chadimová 26.ledna 2015

Regiontour 2015 a portál Církevní turistikaPrezentace Římskokatolické církve na veletrhu Regiontour 2015 byla zaměřena na církevní turistiku, na kterou při oficiálním zahájení upozornil kardinál Dominik Duka. Veletrh ukázal, že mají jednotlivé diecéze co nabídnout a že mohou být vítaným cílem turistů a cestovatelů.

 

Biskupství brněnské vytvořilo a na konci loňského roku spustilo portál Církevní turistika (http://www.cirkevnituristika.cz/uvod). Autoři navazují na předchozí úspěšné projekty, mezi které patří například celorepublikově oblíbená Noc kostelů nebo Křesťanské Vánoce, a usilují o to, aby byly na jednom místě přehledně shromážděny sakrální památky, poutní místa, poutní cesty, zajímavosti a církevní ubytovací možnosti v diecézích České republiky. V současnosti portál obsahuje přibližně tři sta objektů. Je třeba konstatovat, že atraktivní forma a intuitivnost stránek spolu s entusiasmem a erudicí brněnských kolegů jsou dobrými předpoklady pro to, aby se tak stalo. Každý přispěvovatel obdrží svoje vlastní přihlašovací údaje a bude moci sám vkládat, aktualizovat a upravovat informace, které bude zveřejňovat.

Veletrh Regiontour 2015 byl stejně jako v předchozích letech místem, kde byly přítomné důležité subjekty z oblasti cestovního ruchu. Biskupství litoměřické tak přivítalo možnost se veletrhu zúčastnit. Návštěvníci se živě zajímali o lokality v litoměřické diecézi. Škála dotazů byla široká - na dovolenou s dětmi, pro seniory, na kolech, autem i pěšky. Řada z těch, kteří se u stánku Biskupství litoměřického zastavili, vzpomínala na svoje oblíbená místa v diecézi. Zájem byl o sv. Zdislavu a Jablonné v Podještědí, Litoměřice, Hejnice, Rumburk, Jiřetín pod Jedlovou, Kadaň, Bohosudov, Osek a další. Pracovníci Biskupství litoměřického odpovídali i na obecnější otázky, týkající se současného fungování Římskokatolické církve.

Všem, kteří za Biskupství litoměřické veletrh připravovali a zúčastnili se ho, patří poděkování a vděčnost.