Sbírka autolékárniček pro Afghánistán

Jana Michálková 27.prosince 2010

Sbírka autolékárniček pro AfghánistánČeské velkopřevorství iniciuje ve spolupráci s Armádou České republiky (Provinční rekonstrukční tým Lóghar) a s pražskou arcidiecézí sbírku autolékárniček pro Afghánistán. Sbírka je dobrovolná, její organizátoři vítají aktivitu jednotlivých farností.

 

„V současné době musejí být plošně vyměněny všechny autolékárničky. Znamená to, že značné množství zdravotnického materiálu z těchto lékárniček bude v mnohých domácnostech k nepotřebě. Armáda České republiky na své vojenské misi v Afghánistánu (Provinční rekonstrukční tým Lóghar) každodenně řeší problematiku vybavení místních nemocnic, zdravotnických a školních zařízení zdravotnickým materiálem. Přivítá jakoukoliv pomoc, a protože v Afghánistánu je nedostatek všeho, mohou být staré autolékárny takto výhodně použity, uvádí ve své zprávě chev. Ondřej F. Vanke KCLJ.

Prostřednictvím farních úřadů, které se k této aktivitě připojí, bude vyhlášena sbírka autolékáren, jež budou následně shromážděny na farách a posléze v sídlech vikariátů. Odtud budou péčí armády svezeny, materiál vytříděn a letecky přepraven do Lógharu.

Sbírka je dobrovolná. „Budeme velmi rádi, když vás bude tato akce inspirovat k podobné sbírce, nebo když se do ní přímo zapojíte, vyzývá Ondřej Vanke.