Senior klient, nebo člověk?

Jana Michálková 11.března 2014

Senior klient, nebo člověk?Zveme vás k poslechu pořadu „Senior klient, nebo člověk?“ na Radiu Proglas, který připravilo litoměřické studio Štěpán. Pořad bude vysílán 11. 3. 2014 ve 22.00 hodin, jeho reprízu uslyšíte 17. 3. 2014 v 9.30 hodin.

 

V souvislosti s prodlouženým stářím zaznamenáváme nárůst dezorientovaných a zmatených lidí, jejichž psychika zaostává, kdežto tělo je ještě funkční. Vzrůstá náročnost poskytované péče. Psychobiografický model péče o seniory je zaměřen především na psychické potřeby seniorů. Model této péče podporuje porozumění mezi dvěma generacemi, mezi poskytovateli a příjemci péče, je zaměřen na podporu schopnosti starého člověka postarat se sám o sebe a na způsoby, jak tuto schopnost uchovat či navrátit. Oživení aktivního přístupu seniora k životu stojí na oživení duševního života seniora. Silnou stránkou konceptu péče, jejímž autorem je rakouský profesor Böhm, je individuální přístup k starému člověku.

S asistentem ředitelky Diecézní a Farní charity Litoměřice Mgr. Pavlem Szymańským hovořila Vlasta Klekerová, redaktorka litoměřického Studia Štěpán - Radia Proglas.

Pořad bude vysílán 11. 3. 2014 ve 22.00 hodin, jeho reprízu uslyšíte 17. 3. 2014 v 9.30 hodin. Pořad lze rovněž vyhledat v audioarchivu Radia Proglas.

 

Proglas je možné v litoměřické diecézi naladit na frekvenci 97,9 FM z Ještědu. Vysílání rádia můžete najít také v nabídce kabelových společností po celém území naší vlasti, naladit prostřednictvím internetu nebo přes satelit. Informace najdete na www.proglas.cz. Jestliže máte zájem dostávat zdarma podrobný program vysílání Proglasu přímo do vaší e-mailové schránky, stačí o něj požádat na adrese redakce@proglas.cz.