Setkání Antiochie po dvaceti letech

R.D. Marek Dunda, Vranov nad Dyjí a Jeníkov 12.června 2012

Setkání Antiochie po dvaceti letechV sobotu 1. září 2012 se ve Vranově nad Dyjí uskuteční setkání účastníků a příznivců Antiochie po dvaceti letech.

 

 

Na programu je v 10.00 hodin mše svatá v kostele Panny Marie Nanebevzaté, sdílení zkušeností z minulých ročníků, malé občerstvení a přednášky na téma Výzvy k nové evangelizaci. Vše bude zakončeno mariánskými nešporami v 16.00 hodin odpoledne.

Projekt s názvem Antiochia vznikl před dvaceti lety v teologickém konviktu v Litoměřicích, kde se ke kněžství v nultém ročníku připravovali budoucí bohoslovci. Poprvé se Antiochia konala v roce 1992 ve Vysokých Žibřidovicích pod Králickým Sněžníkem. Od té doby se tato prázdninová akce pro mládež uskutečnila už v mnoha českých a moravských farnostech a zúčastnilo se jí stovky mladých křesťanů. Ti se po čtrnáctidenních turnusech celé prázdniny střídají ve farnosti a věnují se intenzívní spolupráci s místními obyvateli. Vytvářejí programy pro děti a mládež, pomáhají starším lidem, nabízejí kulturní a sportovní programy a společně se za farnost modlí. Vzniká tak mnoho přátelství, která pokračují i po skončení této prázdninové aktivity. Antiochia je přínosná jak pro mladé, kteří se jí účastní, tak pro farnost, ve které se koná. Mladí se naučí dělat něco dobrého pro druhé a farnost zase prožije zpestření často všedního života a novou zkušenost s mladými věřícími. Letošní setkání po dvaceti letech je důvodem k děkování, bilancování a také pohledu do budoucna.

 

Plakát: Setkání Antiochie po 20 letech