Setkání pastoračních asistentů

Martin Flosman 20.října 2011

Setkání pastoračních asistentůVe středu 19. října 2011 proběhlo setkání pastoračních asistentů litoměřické diecéze v budově arciděkanství v Liberci.

Pravidelná setkávání pastoračních asistentů - zaměstnanců litoměřického biskupství se konají dvakrát do roka vždy v Liberci a v Litoměřicích. Středeční setkání bylo zahájeno v 10 hodin mší svatou v arciděkanském kostele sv. Antonína. Hlavním celebrantem byl litoměřický biskup Mons. Jan Baxant, koncelebrovali liberecký arciděkan R. D. Radek Jurnečka a duchovní správce z Liběšic u Žatce Vilém Marek Štěpán O. Praem.

Po mši sváté následovalo setkání přítomných asistentů na arciděkanství. V dopoledním bloku měla své místo promluva otce Viléma, ve které se zaměřil především na duchovní aspekty a pastorační význam služby asistentů ve farnostech. „Často můžeme být unavení, otrávení, zklamaní nebo naštvaní. Nesmíte se však nechat od své práce ničím odradit, protože kněží vaši pomoc potřebují, povzbudil přítomné P. Štěpán.

V odpolední části setkání, která následovala po společném obědě, hovořil biskup Jan Baxant k pastoračním asistentům o praktických a organizačních záležitostech a odpovídal na jejich dotazy. Do Liberce dorazilo více než padesát pastoračních asistentů především z východní části litoměřické diecéze.

Další setkání pro ty, kteří nebyli přítomni v Liberci, se bude konat ve středu 26. října od deseti hodin v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích.