Setkání s bohoslovci

Jana Michálková 4.dubna 2013

Setkání s bohoslovciLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant, generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR a biskupský vikář pro pastoraci R.D. Martin Davídek se během tohoto víkendu setkají s bohoslovci studujícími za litoměřickou diecézi. Setkání se koná ve dnech 5. – 7. dubna 2013 v Mezinárodním centru duchovní obnovy v Hejnicích.

 

Setkání v Hejnicích se koná pravidelně každý rok a je příležitostí, kdy si bohoslovci mohou s představiteli naší diecéze pohovořit o studijních záležitostech, o tom, co prožívají v osobním životě a jak se jim daří formace ke kněžství. Další z tradičních setkání probíhají např. během Svatého týdne nebo o Vánocích, kdy společně slaví mši svatou a poté společně poobědvají. Naposledy se tak setkali na Zelený čtvrtek (28. března 2013, Missa chrismatis) a o svátku sv. Jana (27. prosince 2012).

V akademickém roce 2012/2013 studují za litoměřickou diecézi čtyři bohoslovci v Arcibiskupském semináři v Praze - Vít Machek (student 4. ročníku), Mgr. Štěpán Smolen (3. ročník), Jaroslav Hraba (3. ročník) a Mgr. Pavel Michalec (2. ročník), Ing. Václav Novák je studentem Teologického konviktu v Olomouci, Mgr. Lukáš Hrabánek se připravuje na postgraduální studium v Eichstättu.