Školačka získala cenu za mimořádný počin

Jana Michálková 21.června 2016

Školačka získala cenu za mimořádný počinŽákyně 6. třídy Základní školy Antonína Bratršovského v Jablonci nad Nisou byla ve středu 15. června 2016 oceněna za mimořádný počin – pomáhá handicapované spolužačce.

 

Město Jablonec nad Nisou ocenilo nadané děti místních základních a středních škol. Cenu za výborné výsledky ve sportu, studiu, umění a za mimořádný počin získalo celkem 35 dětí. Jednou z nich je i Adéla Tichá, žákyně 6. třídy katolické Základní školy Antonína Bratršovského, která převzala ocenění za mimořádný počin. Po celý školní rok ze své vlastní vůle, velmi zodpovědně a nezištně pomáhala své spolužačce, která je s vážným tělesným postižením trvale upoutána na vozíku.

„Myšlenkou ocenit výjimečné děti se zabývám už od roku 2014. Vím, že v jabloneckých školách je mnoho talentovaných dětí, ale málo se o nich ví. Jsou nadané studijně, umělecky nebo sportovně, zachránily někomu život či nezištně pomáhají. A tak jsem si říkal - proč o nich nemluvit. Až loni na podzim jsme si řekli jak, přiblížil vznik celého projektu náměstek primátora Pavel Svoboda.

Ceny pro nadané žáky a studenty mají podobu jablka, v němž je skrytý skleněný kámen od společnosti Preciosa - symbolizuje rodící se talent nebo hrdinu. Ocenění si je převzali během slavnostního setkání ve středu 15. června 2016 v podvečer v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.

Každá ze zdejších škol mohla nominovat dva žáky, studenty. Druhou nominovanou za ZŠ Ant. Bratršovského je Klára Blahoutová, která získala Cenu pro nadané za své studijní úspěchy.

Katolická základní škola v Jablonci nad Nisou byla založena při zdejší farnosti v roce 1992, dnes nese jméno jednoho ze svých zakladatelů, P. Antonína Bratršovského. Jejím zřizovatelem je Biskupství litoměřické.

www.zsab.cz/historie

Video: Medailonek Adély Tiché.

Zprávu ze slavnosti si můžete přečíst zde.