Škole v Bohosudově je již 333 let

Mgr. Jana Pucharová, ředitelka školy 6.listopadu 2012

Škole v Bohosudově je již 333 letPozvánka na oslavy 333 let od vzniku školy a 20. výročí trvání novodobého biskupského gymnázia v Bohosudově, které proběhnou ve dnech 8. a 9. listopadu 2012.

 

Před 333 lety, tedy v roce 1679, byla v Bohosudově založena latinská škola - předchůdce dnešního gymnázia.  Některé prameny uvádějí, že gymnázium v Bohosudově je nejstarší v Čechách. Vývoj této střední školy byl spletitý a zajímavý, zažil období slávy i období bídy, zažil požáry i mor... Mezi nejbolestnější období patří léta 2. světové války a pak působení Československé a Rudé armády, kdy areál fungoval jako kasárna.

Po odsunu sovětské armády v roce 1991 se do budování novodobého gymnázia s velkým úsilím pustil P. Josef Cukr. To se mu povedlo za dva roky a 1. září 1993 nastoupili do zrekonstruovaných prostor žáci do šesti tříd gymnázia s tehdejší ředitelkou Mgr. Evou Leixnerovou.

Letošní školní rok je pro gymnázium již dvacátým rokem. V areálu je vedle devíti tříd gymnázia i jedna třída mateřské školy a deset tříd základní školy, tři oddělení školní družiny, školní klub a středisko mládeže. Za 20 let se podařilo téměř všechny místnosti uvnitř opravit a pěkně vybavit. K celkově pěknému vzhledu by si určitě budovy zasloužily i nový plášť.

Přijďte se podívat 8. a 9. listopadu na oslavy vzniku školy a 20. výročí trvání novodobého gymnázia v Bohosudově. Studenti i zaměstnanci pro Vás chystají bohatý program, ukázku výuky, procházku školou a mnoho dalších aktivit.

Dopolední program začíná 8. listopadu v 9.00 hodin vernisáží výstavy „na schodech, v 9.30 hodin slavnostně otevřeme naši novou mateřskou školu Bohosudovský Korálek a po prohlídce školy od 11.00 hodin proběhne mše svatá v bazilice Bolestné Panny Marie za přítomnosti biskupa litoměřického Mons. Jana Baxanta, který nás poctí svou návštěvou. Program oslav pokračuje až do 18.00 hodin v celém areálu školy.

9. listopadu od 9.00 hodin bude probíhat přehlídka pěveckých sborů Bohosudovská nota a oslavy vyvrcholí již 2. ročníkem Svatomartinského plesu.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.