„Slavit spolu nás baví“ – motto celostátní výtvarné a literární soutěže pro děti

Marie Koscelníková 19.dubna 2010

„Slavit spolu nás baví“ – motto  celostátní výtvarné a literární soutěže pro dětiNárodní centrum pro rodinu v Brně vyhlásilo v loňském roce celostátní literární a výtvarnou soutěž pod názvem „Naše rodinná oslava“.

 

 

V krajském kole, jehož průběh zajišťovala Asociace Center pro rodinu, YMCA – Živá rodina a diecézní katechetická centra, získala první místo ve své kategorii osmiletá Maruška Kirschnerová z 2. třídy ZŠ Masarykova v Litoměřicích.

Do soutěže děti zapojila paní učitelka Mgr. Jitka Hrubá: „Soutěže pro děti vyhledávám na internetu často, tato mně zaujala, protože se týkala rodiny. Děti se rády zúčastňují. V dnešní době je velká krize rodiny, projevuje se to na chování dětí. Chtějí na sebe upozornit, jsou často i zlé. Ale nechtějí být takové. Chtějí tím získat pozornost učitelky, protože tu pozornost doma nemají. Nerada bych nahrazovala maminku a tatínka, ale když budu moci, pomůžu. Škola nemůže rodinu nahrazovat. Je vidět, že Maruška je z fungující, věřící rodiny. Rodina je na dnešní dobu početná, mají čtyři děti. Je bezproblémové hodné dítě.“

O soutěži

Smyslem soutěže je podporovat děti v přemýšlení o rodině a zapojit je do společné diskuse uvnitř rodin, škol a celé společnosti. V rámci tématu „Naše rodinná oslava“ mohou děti formulovat a vyjádřit svoje představy, zážitky, zkušenosti a naděje, přemýšlet o různých příležitostech, které rodina oslavuje, a uvidět, jaký smysl a jakou hodnotu mají společně strávené chvíle.“ V rámci tématu „Naše rodinná oslava“ mohou děti formulovat a vyjádřit svoje představy, zážitky, zkušenosti a naděje, přemýšlet o různých příležitostech, které rodina oslavuje a uvidět, jaký smysl a jakou hodnotu mají společně strávené chvíle. Děti mohou buď vyjádřit představu, jak by někdy chtěly oslavovat a při jaké příležitosti, nebo se mohou zaměřit na určitou konkrétní událost ze života své rodiny - téma a forma vyjádření jsou velmi široké a otevřené. (www.rodiny.cz)

 

Diplom a malý dárek výherkyni předala Mgr. Iva Růžičková z Centra pro rodinu se sídlem v Teplicích.