Slavnostní bohoslužba za papeže v katedrále sv. Víta

Jiří Prinz, tiskové středisko ČBK 26.června 2012

Slavnostní bohoslužba za papeže v katedrále sv. VítaLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant a generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR se ve středu 27. června 2012 zúčastní slavnostní bohoslužby v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, která se koná u příležitosti letošních 85. narozenin papeže Benedikta XVI. a sedmého výročí jeho pontifikátu.

 

 

Mši svatou při příležitosti sedmého výročí pontifikátu papeže Benedikta XVI. odslouží v přítomnosti českých biskupů ve středu 27. června 2012 v pražské svatovítské katedrále apoštolský nuncius v ČR Mons. Giuseppe Leanza. Bohoslužba začíná v 17.00 hodin a zváni jsou všichni věřící Čech a Moravy, aby společnou modlitbou vzpomenuli na Svatého otce.

Slavnostní bohoslužbou si čeští katolíci připomenou hned dvě výročí spojená s osobou Benedikta XVI.: letošní pětaosmdesátiny Svatého otce a zároveň sedmé výročí od jeho zvolení papežem. Ačkoli obě výročí připadají na duben, byl u nás stanoven termín těchto oslav na konec června, a to nikoliv náhodou. Právě na tuto dobu totiž připadá slavnost svatých Petra a Pavla. Dnešního Petrova nástupce tak chce česká církev připomenout v souvislosti s oběma apoštolskými knížaty.