Slavnostní bohoslužba za papeže v katedrále sv. Víta

Jana Michálková 28.června 2012

Slavnostní bohoslužba za papeže v katedrále sv. VítaLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant a generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR se ve středu 27. června 2012 zúčastnili slavnostní bohoslužby v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, která se konala u příležitosti letošních 85. narozenin papeže Benedikta XVI. a sedmého výročí jeho pontifikátu.

 

Mši svatou při příležitosti sedmého výročí pontifikátu papeže Benedikta XVI. celebroval spolu s českými a moravskými biskupy v pražské svatovítské katedrále apoštolský nuncius v ČR Mons. Giuseppe Leanza. Společně se modlili za Boží požehnání, zdraví a sílu Svatého otce. Bohoslužby se účastnil zástupce prezidentské kanceláře, zástupci Vlády ČR a diplomatických sborů.

Slavnostní bohoslužbou si čeští katolíci připomenou hned dvě výročí spojená s osobou Benedikta XVI.: letošní pětaosmdesátiny Svatého otce a zároveň sedmé výročí od jeho zvolení papežem. Ačkoli obě výročí připadají na duben, byl u nás stanoven termín těchto oslav na konec června, a to nikoliv náhodou. Právě na tuto dobu totiž připadá slavnost svatých Petra a Pavla. Dnešního Petrova nástupce tak chce česká církev připomenout v souvislosti s oběma apoštolskými knížaty.