Soutěž o nejhezčí tříkrálovou korunu má své vítěze

Jana Michálková 28.ledna 2010

Soutěž o nejhezčí tříkrálovou korunu má své vítězeSoutěž o nejhezčí tříkrálovou korunu, která byla součástí Tříkrálové sbírky 2010 pořádané v litoměřické diecézi, již má své vítěze. U poroty svými výrobky zabodovaly Nikola Holubová a Jitka Kořínková z Litoměřic.

Letošní soutěže, kterou Diecézní charita Litoměřice v rámci Tříkrálové sbírky 2010 vyhlásila, se mohl účastnit každý, kdo tzv. měl jen trochu šikovné ručičky, jak uvedla pracovnice Diecézní charity Litoměřice Edith Kroupová. A to jak koledníci Tříkrálové sbírky, tak i ostatní zájemci. Určená porota pak vítěze soutěže vybírala prostřednictvím hlasování jednotlivých členů.

„Jelikož byly koruny skutečně vyvedené, a nejen ta výherní zasluhovala ocenění, vybrali jsme rovnou koruny dvě a ocenili tak dvě účastnice soutěže, řekla Kroupová.

Diplom a drobnou pozornost převzala z rukou ředitelky Diecézní charity Litoměřice Růženy Kavkové ve středu 27. ledna 2010 Nikola Holubová (na snímku vpravo) a Jitka Kořínková. Obě dívky během letošní Tříkrálové sbírky rovněž pomáhaly jako tříkrálové kolednice a podle svých slov se těší, že se sbírkou pomohou i v budoucnu.