Soutěže Noci kostelů mají své vítěze

Ing. Kristýna Solničková, MBA, hlavní koordinátorka Noci kostelů v litoměřické diecézi 1.října 2014

Soutěže Noci kostelů mají své vítězeVýtvarná a fotografická soutěž Noci kostelů má své vítěze. Ceny jim předal litoměřický biskup Jan Baxant v pátek 26. září 2014 během slavnostního setkání v biskupské rezidenci v Litoměřicích.

 

V Litoměřicích se v pátek 26. září opět po roce sešli vítězové výtvarné a fotografické soutěže, která byla vyhlášena v rámci Noci kostelů v naší diecézi, aby z rukou Mons. Jana Baxanta, biskupa litoměřického, převzali ceny. Slavnostní vyhlášení probíhalo od 16 hodin v Trůnním sále biskupské rezidence za účasti všech vítězů, jejich rodin a přátel.

Výtvarná soutěž pro děti se letos konala potřetí, a to již tradičně ve třech kategoriích: do 6 let, 7-11 let, 12-15 let. Soutěžící od 16 let mohli své obrázky ve fotografické soutěži zasílat podruhé. Celkem se sešlo více než 100 dětských prací a okolo 80 fotografií.

Ve třetí dětské kategorii nebylo letos možné vytvořit pořadí, ale jeden obrázek byl přece jen oceněn jako nejlepší.

Mnoho obrázků přišlo také pod hlavičkou školy či školky. Protože jsme chtěli všem poděkovat, byli ředitelé těchto zařízení pozváni, aby z rukou biskupa převzali odměny pro „své děti. Osobně jsme však měli příležitost setkat se pouze s paní ředitelkou a její kolegyní z MŠ Pískovec (Kamenický Šenov), ostatním jsme tedy odměny zaslali.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se do soutěže aktivně zapojili, a rovněž sponzorům, jež věnovali ceny - Dino Toys s. r. o., DISTAV CZ stavební, s. r. o., Jordan & Timaeus s.r.o. a Zoo Liberec.

 

Ocenění v jednotlivých kategoriích

Děti do 6 let:

Mája

Mája Kmochová, 1. místo

 

Amálie

Amálka Nová, 2. místo

 

Klaudie

Klaudie Olekšáková, 3. místo

 

Tomáš

Tomáš Bajcura, 4. místo

 

Děti od 7 do 11 let:

Natálie

Natálie Nečasová, 1. místo

 

Filip

Filip Ceé, 2. místo

 

Natálie

Natali Jandová, 3. místo

 

Vojtěch

Vojta Fraňa, 4. místo

 

Děti od 12 do 15 let:

Mariana

Mariana Drábová

 

Dospělí - foto soutěž:

1.

Karolína Štědrá, 1. místo

 

2.

Pavel Danys, 2. místo

 

3.

František Haase, 3. místo

 

4.

Barbora Kecková, 4. místo