Starosta Litoměřic přijal na radnici nového litoměřického děkana

Jana Michálková 30.srpna 2010

Starosta Litoměřic přijal na radnici nového litoměřického děkanaStarosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč pozval na radnici nového litoměřického děkana R.D. ICLic. Józefa Szeligu. Během přátelského setkání, které se uskutečnilo dnes, v pondělí 30. srpna 2010 dopoledne, ocenil zájem nového děkana o dění ve městě a popřál mu v jeho službě hodně štěstí.

Starosta Ladislav Chlupáč během setkání informoval nového městského děkana o projektech, které město připravuje nebo v současné době realizuje. Poukázal mimo jiné na to, že město Litoměřice podporuje opravy malých sakrálních staveb, které se nacházejí na území bývalého litoměřického okresu.

„Potěšil mě zájem pana děkana o dění ve městě. Známe se spolu ještě z dob, kdy působil v Libochovicích. Věřím, že jeho jmenování do funkce přispěje k rozšíření velice dobré spolupráce mezi městem a zdejší katolickou církví, řekl starosta a popřál R.D. Szeligovi hodně štěstí v jeho službě v Litoměřicích.

 

Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant jmenoval R.D. ICLic. Józefa Szeligu novým děkanem Římskokatolické farnosti - děkanství u Všech svatých v Litoměřicích od 1. srpna 2010. Zároveň ho také jmenoval okrskovým vikářem Vikariátu litoměřického a ústeckého.

R.D. Józef Szeliga, původem Polák, přišel do Litoměřic z farnosti Mladá Boleslav, kde úspěšně působil jako arciděkan pět let. Předtím vykonával mj. duchovní službu v Ústí nad Labem, Libochovicích nebo Třebenicích. V současné době je prezidentem Diecézní charity Litoměřice.