Studenti Akademie příslibu z Varnsdorfu vystavují v Litoměřicích

Jana Michálková 10.září 2015

Studenti Akademie příslibu z Varnsdorfu vystavují v LitoměřicíchStudenti Akademie příslibu, která působí při biskupském Gymnáziu Varnsdorf, představí svoje práce na výstavě v Litoměřicích. Ta bude slavnostně zahájena vernisáží ve čtvrtek 17. září 2015.

 

Studenti výtvarného semináře Goya, který na biskupském Gymnáziu Varnsdorf - Akademii příslibu vede Jan Hedvík, trvalý jáhen děkanství Česká Kamenice, představí svoje práce - obrazy a fotografie - na výstavě v jezuitském kostele Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích. Výstava bude slavnostně zahájena za účasti generálního vikáře P. Stanislava Přibyla 17. září 2015 v 17 hodin. Návštěvníci ji mohou zhlédnout do 18. října, denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin.

Pozvánka.pdf

Slovo Mgr. Jana Hedvíka k výstavě.pdf

Akce se koná ve spolupráci Gymnázia Varnsdorf, Biskupství litoměřického a Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích.

 

Akademie příslibu, tj. školní klub a středisko volného času, byla založena při biskupském Gymnáziu Varnsdorf před pěti lety. Nabízí široké spektrum mimoškolních aktivit jak studentům gymnázia, tak zájemcům z ostatních škol a z řad veřejnosti. Vychází z principů americké Promise academy, kterou založil v roce 2004 aktivista Geoffrey Canada jako vrchol velkého projektu na povznesení newyorské černošské čtvrti Harlem. Akademie příslibu je vystavěna na křesťanských principech a opírá se o rodinnou atmosféru školy. Zabezpečuje zájmovou činnost, rekreaci, tělesné aktivity, kulturní vyžití, aktivní odpočinek, regeneraci, pomoc při studiu a samostudiu. Důležitá je i její funkce sociální. Jedná se o vůbec první zařízení tohoto druhu v Evropě.

 

2015

Foto: archiv Mgr. Jana Hedvíka