Studenti biskupského gymnázia v Bohosudově pořádají charitativní běh Krupkou

Hana Klára Němečková 19.října 2012

Studenti biskupského gymnázia v Bohosudově pořádají charitativní běh KrupkouStudenti biskupského gymnázia v Bohosudově pořádají nultý ročník charitativního běhu Krupkou na podporu teplické nemocnice. Akce se uskuteční v sobotu 20. října 2012 v dopoledních hodinách.

 

Motto charitativního běhu zní „Pomáhám teplické nemocnici. Akci pořádají studenti maturitního ročníku biskupského gymnázia a doufají, že příští rok vzejdou ze školních lavic jejich pokračovatelé.

Aby se charitativní akce mohli zúčastnit všichni - bez rozdílu věku, váhy či pohlaví - je běh pojímán jako závodní a nezávodní.

V nezávodním běhu (okruh 3 km) nejde o to běžet nebo běžet rychle, ale o zúčastnění se. „Běžci tak můžou jít volným tempem, vzít s sebou čtyřnohého přítele nebo kočárek.

Účastníci závodního běhu na startu zaplatí poplatek 50 Kč, obdrží číslo, vyrazí na okruhu mezi prvními a poběží dvě kola. Nejúspěšnější závodníky čeká v cíli medaile a cena, která je zatím tajná.

 

Studenti biskupského gymnázia věří, že jejich akce upoutá občany Krupky a Teplic natolik, že se přijdou alespoň podívat. Prezence proběhne v 10.30 hodin na hřišti gymnázia, start obou běhů v 11.00 hodin.