Studenti Biskupského gymnázia Varnsdorf reprezentovali na Celostátní přehlídce umělecké zájmové činnosti církevních škol v Odrách

Milena Davídková 12.dubna 2023

Jak jsme vyvezli umění na Moravu

Dramaťák (tedy studentský divadelní a recitační soubor) Biskupského gymnázia Varnsdorf reprezentoval školu a celou Litoměřickou diecézi na Celostátní přehlídce umělecké zájmové činnosti církevních škol v Odrách.

Tato přehlídka, kterou koncem března pořádala a hostila už 29. ročníkem Střední zdravotnická a Střední pedagogická škola svaté Anežky České v Odrách v Ostravsko – Opavské diecézi, nabídla ve třech dnech mnoho víry, krásy a naděje v dobrou budoucnost. Sešly se na ní dvě stovky mladých lidí – žáků a studentů škol z celé České republiky a také ze Slovenska, aby ve více než šedesáti hudebních, divadelních, recitačních nebo tanečních vystoupeních rozdávali své umění. Bylo to mimořádné setkání plné energie a radosti.

Varnsdorfské gymnázium se na přehlídce podílelo jedním divadelním vystoupením, dramatizací Čapkovy povídky Poslední soud, které bylo oceněno čestným uznáním. S interpretací literárních uměleckých textů vystoupilo sedm studentů, z nichž dva si odvezli Zlaté pásmo, tedy nejvyšší možné ocenění na této přehlídce, a jeden čestné uznání. Svého zástupce měla škola i v kategorii hudební. Moderní vystoupení live vocal looping nejen že bylo rovněž oceněno, ale stalo se i vyvrcholením závěrečného galaprogramu přehlídky.

Příští rok bude přehlídka jubilejní – 30. – už se těšíme…

M. Janáková
Biskupské gymnázium Varnsdorf