Studenti Gymnázia Varnsdorf se setkali s biskupem Janem Baxantem

Jana Michálková 10.listopadu 2017

Sextáni biskupského gymnázia ve Varnsdorfu navštívili ve čtvrtek 9. listopadu spolu se svými pedagogy Janem Hedvíkem a Milanem Hrabalem Litoměřice. K přátelskému setkání je v biskupské rezidenci přijal Mons. Jan Baxant.

Studenti ocenili možnost setkat se osobně s diecézním biskupem v prostorách jeho úřadu, kterými je provedl a okomentoval, včetně své pracovny. Mons. Baxant přitom poukázal na historii litoměřického biskupství, zavzpomínal na své dětství i dobu studií a zajímal se o to, co studenty zajímá a k jakým povoláním směřují. Jako dárek od nich dostal dort, on sám jim věnoval propisovací tužky s logem biskupství a na závěr jim udělil své biskupské požehnání. Studenty pak čekala komentovaná prohlídka areálu Dómského pahorku s výstupem na věž u katedrály sv. Štěpána.

Podobná setkání diecézního biskupa se studenty a učiteli škol, zřízených Biskupstvím litoměřickým, se konají každoročně několikrát. „Chceme, aby naši žáci měli svoji osobní zkušenost toto zažít. A mojí zkušeností je, že mladé lidi blízkost biskupa litoměřické diecéze i tohoto prostoru významně oslovuje,“ poukázal pedagog školy, trvalý jáhen Jan Hedvík.

Fotogalerii ze setkání si můžete prohlédnout zde.