Svatojánské poutě v litoměřické diecézi

Hana Klára Němečková 15.května 2013

Svatojánské poutě v litoměřické diecéziAktualizováno: Svatému Janu je v litoměřické diecézi zasvěceno 12 kostelů a 13 kaplí. Přinášíme pozvánku na několik svatojánských poutí:

 

  • Mladá Boleslav, čtvrtek 16. 5.

Poutní slavnost

Program v kostele sv. Jana Nepomuckého: 7.30 hodin poutní mše svatá, modlitba růžence. 17.30 hodin druhé nešpory slavnosti, 18.00 hodin slavná poutní mše sv., litanie ke sv. Janu (www.farnost-mb.cz).

  • Železný Brod, sobota 18. 5.

Svatojánská pouť a XXXV. koncert Na Poušti

V kostelíku sv. Jana Nepomuckého na Poušti bude od 11.00 hodin sloužit poutní mši svatou prof. Tomáš Halík. Zazní světová premiéra Missa Brod „krojovaná kostelíčková pod vedením skladatele Bohuslava Lédla. Celebruje prof. Tomáš Halík. O bohatém světském programu více zde: www.zeleznybrod.cz. Výtěžek z pouti bude investován do obnovy kostela.

  • Želeč, sobota 18. 5.

Svatojánská pouť, 135. výročí založení hasičského spolku

Od 11.00 hodin mše svatá v kostele sv. Mikuláše s procesím k obnovené soše sv. Jana. Bohatý světský program najdete zde: www.libesice.com.

  • Hrad Valdštejn, sobota 18. 5.

Pouť na Valdštejně

Od 15.00 hodin se bude slavit poutní bohoslužba v hradní kapli sv. Jana Nepomuckého. V 16.00 hodin začne koncert Radka Rejška (varhany, trubka) a Víta Janaty (varhany). Více o světském programu zde: www.hrad-valdstejn.cz.

  • Dražejov, sobota 18. 5.

Poutní bohoslužba slova v kapli sv. Jana Nepomuckého proběhne od 14.00 hodin (www.dekanstvi-duba.wz.cz).