Televizní dokument o adoptivní farnosti Jeníkov

Hana Klára Němečková 3.července 2012

Televizní dokument o adoptivní farnosti JeníkovČeská televize v neděli 1. července 2012 odvysílala v rámci cyklu Cesty víry premiéru dokumentu o adoptované farnosti Jeníkov. Reprízy budou 4. a 5. července.

 

Dokument s titulem Adoptovaná farnost - Unikátní projekt pomoci trvá 26 minut. Režie Vít Karas. V repríze bude uveden ještě ve středu 4. července v 9.55 hodin a ve čtvrtek 5. července ve 3.00 hodin na programu ČT2. Záznam dokumentu je na internetových stranách České televize http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/312298380030013-adoptovana-farnost/.

 

Z anotace:

Adoptovat dítě, to je něco, čemu rozumíme. Co si ale máme představit, když se řekne adoptovat farnost? S touto myšlenkou přišlo asi před dvanácti lety několik kněží z Vranova nad Dyjí, kteří si uvědomovali, že v českém pohraničí existují farnosti, které jsou už téměř mrtvé. Kdysi tam žily vzkvétající církevní obce, dnes je situace úplně jiná. Po dohodě s představenými brněnského a litoměřického biskupství si vranovská farnost v roce 1999 adoptovala farnost v Jeníkově u Duchcova a s pomocí ostatních farníků z ní opět udělala nábožensky živé místo. Co všechno to obnášelo a jak to v Jeníkově vypadá, uvidíte v tomto díle cyklu Cesty víry.