Požehnání kaple v Centru seniorů v Mělníce

Mgr. Martin Flosman 14.března 2012

Požehnání kaple v Centru seniorů v MělníceVe středu 14. března požehnal litoměřický biskup Mons. Jan Baxant nově vybudovanou kapli sv. Ludmily v Centru seniorů v Mělníce.

Ta vznikla v jedné z místností objektu a má kapacitu zhruba dvacet osob. Částkou tři sta tisíc korun přispělo na její zřízení město Mělník. Autory projektu jsou manželé ak. arch. Miloslav Čejka a ak. arch. Vlasta Čejková. Kaple bude k dispozici nejen obyvatelům domova pro seniory, ale přicházet sem mohou i lidé zvenčí. Má ekumenický charakter, zatím se zde konají pravidelně katolické mše sv. a bohoslužby Českobratrské církve evangelické.

Biskup Jan Baxant ve své promluvě poděkoval všem, kdo se o vznik tohoto prostoru zasloužili a také mimo jiné vyzdvihl a ocenil práci všech, kdo se věnují péči o seniory. V Centru bydlí okolo 600 klientů, o které se stará 120 zaměstnanců.

Při slavnostním požehnání kaple byli mimo obyvatel a zaměstnanců Centra seniorů přítomni duchovní z mělnické farnosti P. Jacek Zyzak MS a P. Miroslav Matenko MS, farářka ČCE Hana Pfannová, ředitelka Centra seniorů Mgr. Eva Bělíková a starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš. O hudební doprovod se postaral soubor Cesmína tvořený klienty Centra.