TV Noe: Mše svatá z baziliky minor Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově

Jana Michálková 13.ledna 2016

TV Noe: Mše svatá z baziliky minor Panny Marie Pomocnice křesťanů ve FilipověAktualizováno/video: Záznam pontifikální mše svaté u příležitosti 150. výročí poutní tradice ve Filipově, která se konala dnes, ve středu 13. ledna 2016 ve 4.00 hodiny ráno, můžete sledovat na TV Noe dnes ve 20.00 hodin.

 

Záznam poutní mše svaté u příležitosti 150. výročí zjevení Panny Marie ve Filipově. Celebruje Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický. Významné mariánské poutní místo spjaté se zjevením Panny Marie dne 13. ledna 1866 a zázračným uzdravením Magdaleny Kade. V monumentálním poutním kostele s čestným titulem bazilika minor se konají pravidelné česko-německé mše sv. a varhanní koncerty. Filipov je nejmladším mariánským poutním místem v Diecézi litoměřické a jediným mariánským poutním místem, které vzniklo v Čechách v 19. století. Patří k významným sakrálním památkám Českého Švýcarska.

Pozvánku naleznete zde.

 

Videozáznam pontifikální mše svaté u příležitosti 150. výročí poutní tradice ve Filipově, 13. ledna 2016, 4.00 hodiny ráno.