TV Noe natočila reportáž o Mons. Janu Baxantovi

Jana Michálková 25.listopadu 2009

TV Noe natočila reportáž o Mons. Janu BaxantoviJak a kde žije a pracuje litoměřický biskup Mons. Jan Baxant se mohou dozvědět ti, kteří budou ve středu 2. prosince 2009 sledovat od 17 hodin v televizi Noe pořad nazvaný GOODwillBOY. Ostravský televizní štáb strávil s biskupem v úterý 24. listopadu celé dopoledne a z tohoto setkání připravuje krátkou reportáž.

„Je pro kluky, které chceme zajímavou formou informovat o tom, kdo je to biskup, jaký je a jakou práci dělá,“ říká moderátor pořadu Jirka Lokaj, který biskupa doprovázel v době od snídaně až do oběda spolu s režisérem Pavlem Strakošem a kameramanem a střihačem Ondřejem Lehovcem.

„Bylo to příjemné, bezprostřední setkání. Provedl nás celou biskupskou rezidencí, vyprávěl nám o své práci, vzal nás do své pracovny i kaple. Ukázal biskupské insignie a vysvětlil symboliku svého biskupského znaku i význam svého hesla. Viděli jsme dokonce biskupovo auto. Potom jsme společně s ním přešli do Diecézního domu kardinála Trochty, kde probíhalo setkání kněží litoměřické diecéze. Cestou městem vzpomínal na léta strávená v semináři,“ prozradili členové televizního štábu. „V Litoměřicích nejsme poprvé, před rokem jsme zde připravovali televizní přenos z biskupského svěcení. Letos v květnu jsme se s Mons. Janem Baxantem setkali na Svatém Hostýně, kde celebroval pontifikální mši svatou u příležitosti pouti Radia Proglas a TV Noe. Konala se den před Světovým dnem modliteb za sdělovací prostředky,“ dodali.

Zhruba půlhodinový pořad GOODwillBOY vysílá TV Noe pravidelně. Je určený především chlapcům – ministrantům, jejich vrstevníkům, tatínkům a dědečkům. Středeční díl bude uveden v repríze ve čtvrtek 3.12. od 13.45 hodin, v pátek 4.12. od 6.15 hodin, v sobotu 5.12. od 10 hodin a v neděli 6.12. od 18.30 hodin.