TV NOE připravuje DVD z pohřbu biskupa Josefa Koukla

Jana Michálková 1.června 2010

TV NOE připravuje DVD z pohřbu biskupa Josefa KouklaZáznam z posledního rozloučení s Mons. Josefem Kouklem, které v sobotu 29. května 2010 vysílala v přímém přenosu TV NOE, bude v nejbližších dnech vydán na DVD. Zájemci si jej mohou objednat na adrese Televize Noe, Kostelní nám. 2, 702 00 Ostrava (případně na info@tvnoe.cz).

Na DVD bude zaznamenána mše svatá, obřad posledního rozloučení a uložení rakve do biskupské hrobky. Zasláno bude poštou, při objednávce nezapomeňte uvést zpáteční adresu. Cena jednoho kusu je 50,- Kč (+ poštovné a balné).

 

Mons. ThDr. Josef Koukl, 18. biskup litoměřický, zemřel 22. května 2010 ve věku 83 let ve svém bytě v biskupské rezidenci v Litoměřicích.

Poslední rozloučení se zesnulým se konalo v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích a na místním hřbitově. Účastnilo se jej čtrnáct biskupů od nás i ze zahraničí včetně apoštolského nuncia, arcibiskupa Diega Causera a na sto třicet kněží. Hlavním celebrantem mše sv. byl 20. sídelní biskup litoměřický Jan Baxant, homilii měl pražský arcibiskup Dominik Duka.