Úspěch veřejných sbírek v soutěži Máme vybráno

Kristýna Solničková 28.května 2014

Úspěch veřejných sbírek v soutěži Máme vybránoV úterý 27. května 2014 proběhlo v klášteře dominikánů v Praze slavnostní vyhlášení výsledků soutěže veřejných sbírek „Máme vybráno“. Mezi vítězi jsou i tři sbírky probíhající na území litoměřické diecéze.

 

Soutěž veřejných sbírek je vyhlašována od roku 2012, a to ve třech kategoriích - finančně nejúspěšnější sbírka, nejlépe prezentovaná sbírka a Cena veřejnosti. V letošním roce patří mezi oceněné veřejná sbírka na Záchranu vzácných bozkovských varhan, sbírka Zahořanský kohout - obnova kostela Nejsvětější Trojice a sbírka Obnova kostela sv. Jana Křtitele ve Vroutku a hřbitova.

Ocenění se sbírkám dostalo ve dvou kategoriích - Nejlépe prezentovaná veřejná sbírka v roce 2014 a Cena veřejnosti.

Sbírka na obnovu kostela sv. Jana Křtitele ve Vroutku a přilehlého hřbitova (Budíček, o. s.) se díky hlasování veřejnosti umístila na krásném druhém místě v kategorii Cena veřejnosti a na účet sbírky tak bude připsána částka 20 tisíc korun. V téže kategorii se na osmém místě umístila sbírka na záchranu varhan v Bozkově a na místě devátém pak sbírka na záchranu kostela v Zahořanech u Litoměřic. Sbírky se tak rozrostly každá o pět tisíc korun.

Velmi úspěšné byly sbírky i v kategorii Nejlépe prezentovaná veřejná sbírka v roce 2014, kde druhé místo obsadily Zahořany - Zahořanský kohout - obnova kostela Nejsvětější Trojice (Spolek Pro Zahořany) a místo třetí náleží Záchraně vzácných bozkovských varhan (Římskokatolická farnost Bozkov).

Více informací naleznete na stránkách Institutu pro památky a kulturu, o.p.s. a projektu Máme vybráno.

Děkujeme všem, kterým není osud (nejen) těchto památek lhostejný!