V Bohosudově proběhla diecézní pouť rodin

Mgr. Ivana Růžičková, Diecézní centrum pro rodinu 19.září 2012

V Bohosudově proběhla diecézní pouť rodin V sobotu 15. září 2012 proběhla v Bohosudově na Teplicku diecézní pouť rodin.

 

V sobotu 15. září do Bohosudova připutovalo mnoho rodin s dětmi z různých vikariátů litoměřickédiecéze a zaplnilo baziliku Panny Marie Sedmibolestné.

Setkání začalo tradičně mší svatou obětovanou za rodiny. Jejím hlavním celebrantem byl salesián Jan Blaha, nový teplický administrátor. Slavnosti se dále zúčastnili tepličtí salesiáni, misionář P. Petr Němec SDB, který přijel z Bulharska, a ústecký jáhen Jiří Smolek.

Celou slavnost doprovázela teplická rytmická kapela.

V přímluvách jsme prosili o ochranu všech rodin, o trpělivost se svými dětmi i o trpělivost dětí s námi rodiči, za pokoj do všech vztahů, které prožíváme v rodinách, společenstvích, v kruhu přátel nebo na pracovišti.

V průvodu obětních darů nesly děti růže jako symbol vztahů, manželé nesli svíce, které vyzařují světlo, symbol lásky a porozumění mezi partnery, kříž a kameny, symbol těžkostí a bolestí rodinného života, a srdce, které Bůh zázračně proměňuje.

Po slavné mši svaté byla pro děti na zahradě biskupského gymnázia připravena zábava a nácvik různých dovedností, které si přichystali místní skauti.

Jsme rádi, že i letošní pouť rodin splnila své poslání přiblížit rodiny Bohu a občerstvit srdce krásnými setkáními.

Mnohokrát děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli jakýmkoli způsobem.