V Jablonném byla zahájena poutní sezona

Jana Michálková 5.května 2015

V Jablonném byla zahájena poutní sezonaPoutí dětí ke sv. Zdislavě, žehnáním vody Zdislaviny studánky a návštěvou hradu Lemberk začala 1. května 2015 poutní sezona v Jablonném v Podještědí. Ta letošní probíhá v roce 20. výročí svatořečení Zdislavy z Lemberka. V příloze naleznete program poutí i pozvánku na výstavu.

 

Zveme vás k poutní návštěvě Jablonného v Podještědí - místa spojeného s životem i posledním odpočinkem Zdislavy z Lemberka, jejíž 20. výročí svatořečení si letos připomínáme.

Od května do října se tu bude konat 16 poutí, výstava, komentované prohlídky, koncerty. U příležitosti oslav jubilea bude po celou poutní sezonu pro návštěvníky otevřena zdejší bazilika, aby - jak uvedl dominikán Pavel Maria Mayer, děkan a rektor zdejšího kláštera a duchovní správce farnosti - každý mohl vstoupit, obdivovat uměleckou krásu baroka a zakusit pokoj a milost přítomnosti Boží a blízkost té, která heroicky milovala Boha, rodinu a své bližní.

V den jubilea (21. května) bude za účasti významných hostů v ambitech kláštera zahájena výstava „Zdislava svatořečená. Hlavní pouť ke sv. Zdislavě se koná na Zdislavin svátek v sobotu 30. května.

Program poutí pro rok 2015:

program-zdislava-2015_cz.pdf

programm-zdislava-201_de.pdf

 

Výstava ke 20. výročí kanonizace paní Zdislavy bude probíhat v ambitech kláštera v Jablonném od 21. května do 14. září. Otevřeno bude každý den od 9 do 18 hodin. Jejímu slavnostnímu zahájení 21. května bude předcházet česko-německá mše svatá v 18 hodin, vernisáž začíná v 19 hodin. Doprovázena bude koncertem v rajském dvoře pěveckých sborů Zpěvandule a Zittauer Chor.

Plakát k výstavě.pdf ke stažení.

 

Pozvánku naleznete zde.