Vánoce přicházejí, obdarujte své blízké

Kristýna Solničková 21.listopadu 2011

Vánoce přicházejí, obdarujte své blízkéPomalu se blíží čas vánoční, chvíle klidu, míru a lásky, které věnujeme svým nejbližším. Shon, jenž nás provází po celý rok, nechejme stranou a radujme se z chvil strávených v rodinném kruhu. Kouzelný čas Vánoc je také dobou, kdy obdarováváme své bližní. Dárek z lásky, který navíc pomůže, potěší dvojnásob.

Chcete-li obdarovat své blízké originálními dárky a zároveň tak přispět například na obnovu farní budovy, máte nyní možnost. Jejich velký výběr naleznete v recepci biskupské kurie (Dómské nám. 9) v Litoměřicích.

Můžete zde zakoupit kalendář na rok 2012 vydaný pro Římskokatolickou farnost Jeníkov. Zájemci si jej mohou rovněž objednat na telefonním čísle 728 501 132. Tímto způsobem je možné zakoupit též svíčky s vyobrazením jeníkovského kostela, lahošťské kaple, nebo kaple sv. Anny. Výtěžek z prodeje bude věnován na opravu prostor fary, která se tak promění v místo setkávání dětí a mládeže, a na opravu střechy kostela sv. Petra a Pavla v Jeníkově.

Máte rádi historii? Kniha pojednávající o Biskupství litoměřickém pak bude tím pravým dárkem, kterým zároveň přispějete na činnost této instituce s mnohasetletou tradicí.

Milovníky hudby jistě potěší CD s varhanními koncerty. Nahrávky koncertů českého pre-klasicismu byly pořízeny v kostele sv. Jiljí v obci Bezděz, na druhém disku si můžete vychutnat skladby od J. S. Bacha, F. Schmidta a dalších autorů, nahrané v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích.

Navštivte nás a jistě v nabídce objevíte ještě mnohem více zajímavého.