Veletrh cestovního ruchu Regiontour v Brně zahájen

P. Stanislav Přibyl, generální vikář 15.ledna 2015

Veletrh cestovního ruchu Regiontour v Brně zahájenVe čtvrtek 15. ledna 2015 byl na výstavišti v Brně zahájen veletrh cestovního ruchu Regiontour. Jedním z vystavovatelů je i Biskupství litoměřické.

Veletrh byl zahájen ve čtvrtek 15. ledna 2015 v 9.45 přestřižením pásky a slavnostními projevy významných osobností, mezi nimiž byl předseda Senátu Milan Štěch, ministryně pro místní rozvoj Kamila Šlechtová, hejtmani a starostové, pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka OP a další. Z církevních subjektů vystavují na veletrhu Biskupství brněnské se svým projektem Církevní turistika či Arcibiskupství pražské. Společně potom vystavuje Biskupství českobudějovické a Biskupství litoměřické.

Za Biskupství litoměřické byl zahájení přítomen generální vikář P. Stanislav Přibyl, za Biskupství českobudějovické administrátor diecéze Mons. Adolf Pintíř.

Tým vystavovatelů za litoměřickou diecézi tvoří tři zaměstnanci Biskupství litoměřického: pro první den je to Mgr. Jana Chadimová, koordinátorka za litoměřickou diecézi, dále Eliška Kocurová a ing. Roman Zima. Sestava se bude v příštích dnech mírně obměňovat.

Veletrh je zaměřen primárně na cestovní ruch, ale při setkání s návštěvníky dochází i na otázky týkající se církve obecně nebo litoměřické diecéze. Nechybí otázky po procesu majetkového vyrovnání mezi státem a církvemi, zájem je o jednotlivé památky. Veletrh je také příležitostí pohovořit o nejrůznějších tématech včetně témat víry.

Spojené stánky litoměřické a českobudějovické diecéze v průběhu dne navštívil předseda Senátu Milan Štěch, ministryně pro místní rozvoj Kamila Šlechtová, hejmani Jihomoravského kraje a Zlínského kraje, ředitelka agentury Czechtourist a především kardinál Dominik Duka. Nechyběl ani křtinský farář P. Jan Peňáz.

Návštěvníci se mohou ve stánku Biskupství litoměřického dovědět o historii diecéze i o zajímavých místech v ní, mohou si odnést množství propagačních materiálů, případně podpořit některé projekty litoměřické diecéze, například obnovu varhan v Bozkově. Mohou rovněž ochutnat víno z vinařství Bettina Lobkowicz z Mělníku.

Veletrh je také příležitostí navzájem se poznat s vystavovateli z dalších diecézí. Panuje tu atmosféra přátelství a vzájemné ochoty a pomoci.

Litoměřická diecéze má na veletrhu dokonce dvojí zastoupení, protože svůj stánek má v hale i Mezinárodní centrum duchovní obnovy v Hejnicích.

Veletrh cestovního ruchu trvá do neděle 18. ledna 2015. Pokud máte čas a chuť, navštivte stánek P 123. Těšíme se na vás!